KONST / Litografier / Färglitografi 12156498
nr 1215 6498
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 234/284. Motivet: 28x42 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 november 2018
kl 19:25:29
5/11 19:18:07
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman